Setkání ministra zdravotnictví se členy Pacientské rady

 9. 3. 2021, publikováno: 9. 3. 2021  

9. března se uskutečnilo on-line setkání ministra zdravotnictví se členy Pacientské rady ministra zdravotnictví. Hlavním tématem setkání bylo očkování chronických pacientů proti nemoci covid-19.


Předsednictvo Pacientské rady iniciovalo setkání svých členů s ministrem zdravotnictví a dalšími členy Centrálního řídícího týmu covid-19.K on-line setkání se kromě ministra zdravotnictví doc. MUDr. Jana Blatného, Ph.D., připojil plk. Ing. Petr Šnajdárek a pplk. Ing. Bc. Jan Ryšavý, z Centrálního řídící tým covid-19, dále zástupci ministerstva JUDr. Radek Policar, náměstek ministra zdravotnictví, Mgr. Kateřina Baťhová, národní koordinátorka očkování a vedoucí oddělení podpory práv pacientů Mgr. Jana Hlaváčová.

V úvodu prezentace ministr zdravotnictví popsal základní rámec prioritizace stanovený ve Strategii očkování proti covid-19 v České republice, dále vysvětlil principy prioritizace cílových skupin očkování a její základní kritéria, tedy věk, zdravotní stav a povolání. Upřesnil, která skupina chronických pacientů může být v současné době očkovaná a specifikoval pracoviště, na kterých je toto očkování poskytováno.

V rámci diskuze členové Pacientské rady upozorňovali na možné nedostatky a nejasnosti v systému prioritizace, poukazovali na potřeby chronických pacientů a nutnost jejich časného očkování.

Jan Blatný ocenil proaktivní přístup Pacientské rady v řešení otázek kolem očkování, vyzval členy k poskytování zpětné vazby a podnětů z reálné praxe.

Další informace najdete v prezentaci pod tímto článkem.

Prezentace Očkování chronických pacientů_9.3 (453 kb)

 

Fotogalerie