Pacientský hub – Jak funguje parlament na příkladu novely zákona o veřejném zdravotním pojištění

 22. 6. 2021, publikováno: 16. 6. 2021  

Zajímá Vás, jak funguje parlament? Na příkladu konkrétní legislativy, která je nyní otevřená v Poslanecké sněmovně si ukážeme, jak funguje schvalování zákonů. Konktrétně se zaměříme na novelu zákona o veřejném zdravotním pojištění.


Na příkladu konkrétní legislativy, která je nyní otevřená v Poslanecké sněmovně si ukážeme, jak funguje schvalování zákonů. Podíváme se na detaily projednávání novely zákona o veřejném zdravotním pojištění. Odnesete si hlubší porozumění jednotlivých fází legislativního procesu a jaké jsou možnosti do něj vstupovat a hájit zájmy pacientů. 

Tématem nás provede Štěpán Drahokoupil z Nadace OSF. Štěpán má zkušenosti z přímého prosazování změn zákonů v parlamentu v roli advokačního pracovníka (2014 - 2019) a také zná fungování horní komory z pozice asistenta senátora (2007 - 2014).

TATO AKCE JE URČENA REGISTROVANÝM ČLENŮM PACIENTSKÝCH ORGANIZACÍ

Registrovat se můžete  ZDE

POZOR! S rozvolněním pandemických opatření zkoušíme hybridní model online/offline kurzu: Kurz bude klasicky online, lektor však bude „vysílat“ od nás z Pacientského hubu. Jste-li v Praze, využijte možnosti přijít k nám osobně. Můžete si přinést vlastní laptop nebo využít jednoho z našich šesti pevných počítačů. Těšíme se na vás, zásoby čaje i kávy máme!

Pro ty z vás, kteří se budete připojovat on-line, nezapomeňte, že nově odkaz pro připojení nezasíláme e-mailem, ale najdete jej půl hodiny před začátkem akce přímo zde v kalendáři v hlavičce této akce. Po kliknutí na něj se dostanete do "čekárny" a zhruba 5-10 minut před začátkem vás vpustíme a začneme.