Tečka za covidem – postcovidový syndrom – setkání s odborníky

 20. 7. 2021, publikováno: 30. 7. 2021  

Zveme Vás na první seminář přednáškového cyklu Tečka za covidem. 

První seminář pod názvem Postcovidový syndrom se bude konat 20. července od 17:30 do 19:00 hod., v prostorách Pacientského hubu (U Vršovického nádraží 30, Praha 10, https://www.pacientskyhub.cz/kontakty )


Prodělali jste onemocnění covid-19, ale stále se necítíte fit? Nevíte, jaké příznaky po nemoci jsou běžné a jak dlouho mohou trvat? Bojíte se, abyste si ještě více neublížili nevhodnými aktivitami? Chcete vědět, co můžete pro zlepšení svého stavu dělat vy sami? Přijďte si poslechnout odborníky v péči o pacienty po covidu, kteří vám poradí a vysvětlí, co dál a jak rehabilitovat.

Odbornou průvodkyní tímto setkáním nám bude prof. MUDr. Martina Koziar Vašáková, Ph.D., náměstkyně ministra zdravotnictví pro zdravotní péči a přednostka Pneumologické kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze, z této kliniky má s léčbou pacientů s covid-19 bohaté zkušenosti. Profesorka Vašáková má za sebou bohatou publikační činnost a vyučuje na třech fakultách Univerzity Karlovy v Praze.

Prvním řečníkem bude doc. MUDr. Vladimír Koblížek, Ph.D., přednosta Plicní kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové, která provádí dlouhodobou studii s vyléčenými pacienty covid-19.  Zároveň je docent Koblížek krajským koordinátorem v oblasti pneumologie a ftizeologie.

Druhým odborníkem bude Mgr. Martin Dvořáček z Katedry fyzioterapie Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, který se v rámci rehabilitací i vyšetření s post-covid pacienty denně setkává. FN Olomouc provozuje poradnu pro pacienty po onemocnění covid-19, Mgr. Dvořáček na semináři představí materiály s účinnými cviky z plicní rehabilitace.  

Přihlášení na akci

Pro přihlášení na akci klikněte ZDE . Chcete se našich odborníků zeptat? Při přihlašování můžete vznést dotazy pro naše odborníky.

V případě jakýchkoliv dotazů nám zavolejte na tel. +420 777 361 407.

 

Akce probíhá prezenční formou v prostorách Pacientského hubu, U Vršovického nádraží 30, Praha 10, máme pro vás připraveno i drobné občerstvení. Záznamy z akcí budou k dispozici ke shlédnutí na webu Pacientského hubu www.pacientskyhub.cz. Pacientský hub je projekt Ministerstva zdravotnictví ČR financovaný z Fondů Evropského hospodářského prostoru a Norska 2014 – 2021 v rámci programu Zdraví. Z tohoto důvodu pro vás nabízíme veškeré vzdělávací aktivity bezplatně. Registrujte se pomocí tlačítka v úvodu stránky nejpozději do 24 hodin před začátkem akce. Můžete rovněž vznést dotazy na lektory i případné speciální požadavky.