Tečka za covidem – dopady covidu na duši – setkání s odborníky

 27. 7. 2021, publikováno: 23. 7. 2021  

Zveme Vás na seminář přednáškového cyklu Tečka za covidem. 

Druhý seminář pod názvem Dopady covidu na duši se bude konat 27. července od 17:30 do 19:00 hod., prezenční formou v prostorách Pacientského hubu (U Vršovického nádraží 30, Praha 10, https://www.pacientskyhub.cz/kontakty )


Onemocnění covid-19 řadě z nás přinesl nejen fyzické zdravotní potíže, ale také starosti o blízké, obavy o vlastní schopnost uživit rodinu a udržet podnikání, dlouhodobý stres. Jaké škody na duši napáchal a jak se může projevovat? Co můžeme dělat pro to, abychom se s negativními emocemi a důsledky událostí posledního více než roku vyrovnali a mohli jít dál?

 

Na tomto semináři si popovídáme s odborníky na duševní zdraví MUDr. Ditou Protopopovou, Ph. D., PhDr. Petrem Winklerem, Ph.D. a PhDr. Štěpánem Vymětalem.

Naší první odbornicí bude MUDr. Dita Protopopová, Ph.D., psychiatrička a tajemnice Rady vlády pro duševní zdraví. Na Ministerstvu zdravotnictví ČR donedávna vedla po věcné stránce projekty reformy psychiatrické péče jako gestorka projektu Deinstitucionalizace. Během pandemie se v rámci linky 1212 významně podílela na vzniku a následně provozu linky první psychické pomoci.

PhDr. Petr Winkler, Ph.D. je vedoucí výzkumného programu a ředitel oddělení sociální psychiatrie v Národního ústavu duševního zdraví. Jeho výzkumná činnost souvisí s reformou psychiatrické péče, psychiatrickou epidemiologií či sociální psychiatrií a ekonomií duševního zdraví.

PhDr. Štěpán Vymětal je psycholog se zaměřením na psychologii mimořádných událostí a krizového řízení. Působí na psychologickém pracovišti Ministerstva vnitra. Zastupuje ČR ve Stálém výboru pro psychologii krizí, katastrof a traumatu EFPA. Vyučuje psychologii katastrof na Karlově univerzitě. Má zkušenost s přímou prací s lidmi zasaženými katastrofami a kriminalitou. 

Osobní zkušenost s duševním onemocněním i způsoby zotavení poskytne Marie Salomonová, MSci. Vystudovala neurovědy ve Velké Británii a později založila pacientskou organizaci Nevypusť dušiv jejímž čele také jako předsedkyně stojí. Organizace je vedená multidisciplinárním týmem mladých psychologů, lékařů, sociálních pracovníků a studentů těchto oborů, spolu s mladými lidmi se zkušeností s duševním onemocněním. Ukazuje, jak pečovat o duševní zdraví a kde hledat pomoc v případě nouze. Během pandemie se organizace aktivně zapojovala do šíření osvěty o duševním zdraví. Sama Marie spolupracuje na reformě péče o duševní zdraví v ČR s Ministerstvem zdravotnictví a je členkou Rady vlády pro duševní zdraví.

 

Přihlášení na akci

Pro přihlášení na akci klikněte  ZDE Chcete se našich odborníků zeptat? Při přihlašování můžete vznést dotazy pro naše odborníky.

V případě jakýchkoliv dotazů nám zavolejte na tel. +420 777 361 407.