Rozcestník organizací pro pacienty

publikováno: 12. 9. 2023  

Víte, že existuje mnoho organizací, které se specializují na pomoc pacientům a jejich blízkým? Chcete vědět, jaké to jsou? Podívejte se do našeho rozcestníku organizací pacientského segmentu! 


Kde rozcestník naleznu? 

Rozcestník organizací pacientského segmentu najdete na této stránce v sekci Hledám organizaci nebo po kliknutí na odkaz: https://pacientskeorganizace.mzcr.cz/index.php?pg=hledam-organizaci--databaze

Rozcestník obsahuje informace o organizacích (popis činnosti, kontakt, zaměření, region působnosti), které různým způsobem poskytují pomoc pacientům a ochraňují jejich práva a zájmy. Některé organizace pacienty sdružují, některé organizace poskytují pacientům různé služby. Více o různých typech organizací naleznete v článku: Organizace pacientského segmentu

Proč zrovna rozcestník? Jsou údaje aktuální? 

Rozcestník ukazuje na různé organizace, které jsme vyhodnotili jako organizace, jejichž hlavním účelem je pomoc pacientům a ochrana jejich práv a zájmů. Správnost a aktuálnost informací bohužel nejsme schopni zaručit. Je na samotných organizacích, aby vkládali správné údaje a pravidelně je aktualizovali.  

Pokud jste nalezli chybný nebo neaktuální údaj, napište nám prosím na propacienty@mzcr.cz

Jak organizaci zapsat do rozcestníku? 

Pokud chcete, aby se vaše organizace zobrazovala v rozcestníku, vyplňte formulář na následujícím odkazu: pacientskeorganizace.mzcr.cz/index.php?pg=form. My následně vyhodnotíme, zda hlavním účelem zapisované organizace je pomoc pacientům a ochrana jejich práv a zájmů. 

Co musí moje organizace splnit, aby byla zapsána do rozcestníku? 

Hlavním kritériem pro zapsání je, aby organizace pomáhala pacientům a chránila jejich práva a zájmy. To musí být zřejmé ze zakládacích dokumentů a z činnosti organizace (webové stránky, sociální sítě, výroční zprávy). 

Může být zapsána i regionální pobočka organizace? 

V případě, že má organizace aktivní regionální pobočku, je možné uvést do rozcestníku i tu. V tom případě prosím vyplňte formulář s údaji o regionální pobočce. Nově diagnostikovaný pacient se tak může díky rozcestníku obrátit přímo na regionální pobočku.