On-line setkání s pacientskými organizacemi - novinky v projektu Pacientský hub

 26. 10. 2020, publikováno: 27. 10. 2020  

V pondělí 26. října 2020 proběhlo online setkání se zástupci pacientských organizací a jejich členy. Cílem bylo informovat o brzkém spuštění projektu Pacientský hub a chystaném vzdělávacím balíčku. Zároveň tým hubu představil facebookové stránky projektu.


Pacientský hub v pražských Vršovicích je po rekonstrukci zkolaudován. Tým Pacientského hubu ho převezme od městské části Praha 10, která je vlastníkem budovy, začátkem listopadu a vybaví ho nábytkem a technickým zařízením. Budoucí návštěvníci, tedy pacientské organizace, pacienti i široká veřejnost, se mohou těšit na bezbariérový a multifunkční prostor, který se nachází v příjemné lokalitě Prahy 10 u Havlíčkových sadů, jen kousek od centra města. Slavnostní otevření tohoto prostoru bylo v plánu 18. listopadu, ale s ohledem na aktuální epidemickou situaci se přesouvá na dobu, kdy bude možné prohlídku místa zrealizovat. Jakmile to situace dovolí, uspořádá tým hubu týden otevřených dveří, aby se mohly pacientské organizace s prostorem seznámit osobně.

Součástí online setkání bylo také představení dotazníku Anticovidový vzdělávací balíček pro pacientské organizace. Zpětná vazba z dotazníků pomůže zmapovat, jaké oblasti vzdělávání pacientským organizacím v současné době pomohou nejvíce. Do konce letošního roku uspořádá Pacientský hub dva až tři online workshopy právě na témata, která jsou pro pacientské organizace v současné době „nejpalčivější“.